Kontrtenors Sergejs Jēgers

Biogrāfija

Kalendārs

Repertuārs

Diskogrāfija

Labdarības fonds

Audio

Galerija

Aktualitātes

Kontakti

 

 

Martas balles organizatori svinīgi pasniedz RAKUS par ziedojumiem iegādāto medicīnas aparatūru

 

Trešdien, 1.jūnijā, Martas balles organizatori un operdziedātājs un labdaris Sergejs Jēgers Rīgas Austrumu Universitātes klīniskajai slimnīcai (RAKUS) svinīgi pasniedza par pērnā gada labdarības masku ballē saziedotajiem līdzekļiem iegādāto medicīnisko aprīkojumu, informēja balles idejas autore un projekta koordinatore Svetlana Leva.

RAKUS tika pasniegts binokulārais mikroskops un pneimatiskais urbis. Vienlaikus preses konferencē tika izziņots, ka šāgada Martas balle norisināsies 30.septembrī, kā arī Martas balles organizatori un Jēgers parakstīja nodomu protokolu par sadarbību, lai par šā gada ballē iegūtajiem ziedojumiem atbalstītu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Onkohematoloģijas nodaļu.

"Šogad turpināsim balles tradīciju – veicināt filantropijas kustību un dažādos veidos palīdzēt Latvijas bērniem, vienlaikus pasākumam pievienosim jaunu dimensiju. Proti, šogad ballē pirmo reizi piešķirsim Martas balvu sievietei, kura pēdējā gadā devusi būtisku ieguldījumu Latvijas tēla popularizēšanai ārzemēs," teica Leva.

Kandidātu izvirzīšanu Martas balvai uzticēs žūrijai, taču titula ieguvēju noteiks sabiedrības balsojumā.

Pēc Levas sacītā, šāda nominācija izveidota, jo tā saskan ar pasākuma filozofiju, kas līdz ar labdarības kustības veicināšanu paredz atjaunot balles tradīcijas Latvijā un izveidot jaunu zīmolu valsts popularizēšanai.

"Izdarot otram labu, mēs saņemam lielu gandarījumu un bezgalīgu prieku. Vēlos izteikt milzīgu pateicību visiem, kuri piedalījās un atbalstīja šo labdarības pasākumu, kas ļaus RAKUS mediķiem sniegt kvalitatīvu palīdzību pacientiem, izmantojot mūsdienīgas iekārtas," sacīja Jēgers 

Augstas izšķirtspējas binokulāro mikroskops RAKUS Neiroķirurģijas nodaļas vajadzībām sniedz iespēju precīzi un kvalitatīvi noteikt galvas un muguras smadzeņu audzēju diagnozi neiroonkoloģiskajiem pacientiem operācijas laikā un klasiskā pēcoperācijas izmeklēšanā. Savukārt pneimatiskais urbis tiek lietots dažādos galvas un muguras operāciju  posmos, kuros nepieciešams veikt manipulācijas ar dažādas lokalizācijas kaula struktūrām 

Pagājušajā gadā Martas labdarības masku ballē minētajām medicīnas iekārtām tika saziedoti līdzekļi vairāk nekā desmit tūkstošu eiro apmērā, kas divkārt pārsniedza sākotnējo mērķi. Līdzekļu vākšana norisinājās sadarbībā ar "Sergeja Jēgera labdarības fondu".

"Esmu gandarīts, ka Latvijā labdarība kļūst par arvien izplatītāku parādību - tā ir viena no nobriedušas sabiedrības pazīmēm. Redzot to, ka labdarība sniedz labumu tik daudziem sabiedriski nozīmīgiem projektiem un atsevišķiem cilvēkiem, sabiedrībā stiprinās pārliecība - ja kādā dzīves brīdī būs nepieciešama palīdzība no līdzcilvēkiem, tad to būs iespējams saņemt," pauda "Grand Palace Hotel" vadītājs Bernards Levs. 

Martas balle ir iedibināta par godu Krievijas imperatorei Katrīnai I. Latvijā dzimusī un augusī Katrīna, īstajā vārdā Marta, kļuva slavena ar to, ka savas valdīšanas laikā bija filantrope un atbalstīja izglītību un zinātni.

 

Radošās darbnīcas „Sniedz roku - iesim, draugs”

2015. gada Sergeja Jēgera labdarības fonda radošās darbnīcas „Sniedz roku - iesim, draugs” ir noslēgušās. Tās notika jau sesto gadu. No 29.jūnija līdz 3.jūlijam Radošajās darbnīcās piedalījās 30 bērni no Ozolnieku novada daudzbērnu, maznodrošinātajām un audžu ģimenēm vecumā no 7 – 12 gadiem.

Darbnīcu mērķis bija nodrošināt daudzveidīgas bezmaksas iespējas attīstīt radošās spējas un prasmes mūzikā, telotājmākslā, gleznošanā, savstarpējā saskarsmē profesionālu un sabiedrībā pazīstamu mākslinieku vadībā. Kopumā jaunieši piedalījās 17 dažādās nodarbības.

 Iesaistoties aktivitātēs, bērni mācījās sajust brīvību emocijās, radoši izpausties. Tas attīsta  iztēli, prasmes un  veicināja viņu redzesloka paplašināšanos.

Mākslas nodarbības attīstīja bērnos neatlaidību un šī īpašība ir viena no veiksmes atslēgām . Ar neatlaidību bērns mācās koncentrēšanos uz uzdevumu. Bērni aktīvi iesaistījās ,tādēļ uzmanība tika novērsta no mazsvarīgā un tika vērsta uz ilgtermiņa mērķi.

Komunicējot ar draugiem nodarbībās, bērni apguva sabiedriskās mijiedarbības prasmes- kooperēšanos un darbu grupā.

Katra radošo darbnīcu diena paskrēja kā viens mirklis, bērni ieguva pozitīvas emocijās, dzīvesprieku un apguva jaunas prasmes, kas noderēs turpmākajā dzīvē.

Sirsnīgi pateicamies visiem ziedotājiem! Uz tikšanos jau nakamajā gadā!

 

Rehabilitācijas centrā „Dūjas” notiks Pateicības koncerts ziedotājiem un atbalstītājiem

 

Noslēdzoties vasaras atpūtas,  veselības un radošo nometņu sērijai, 25. augustā plkst. 14.00 Mārtiņa Fonda rehabilitācijas centrā „Dūjas”, kas atrodas Jēkabpils novada Kalna pagasta „Kalna Krūkliņos”, Mārtiņa Fonds un Sergeja Jēgera labdarības fonds saviem ziedotājiem un atbalstītājiem rīkos Pateicības pēcpusdienu - koncertu. 

Ar šo pasākumu Mārtiņa Fonds un Sergeja Jēgera labdarības fonds vēlas pateikties visiem, kas ziedoja, atbalstīja un palīdzēja abiem fondiem ražīgi strādāt un nodrošināt bērnu labsajūtu un attīstību.

Šogad „Dūjās”  atpūtās  un veselību  uzlaboja vairāk kā 100 bērni no visas Latvijas. 

Pateicoties a/s „Latvijas valsts meži” ziedojumam, Mārtiņa Fonds veica rehabilitācijas centra „Dūjas” teritorijas sakopšanu un labiekārtošanu 2 ha platībā. Rūpīgi plānotie darbi tika uzsākti jau marta beigās. Šo mēnešu laikā ir padziļināts dīķis un nostiprināti tā krasti, izlīdzināta un sakopta zeme ap dīķi,  uzvesta melnzeme un iesēta zāle, izveidoti skaisti koka celiņi 320 m garumā, kas nodrošina ērtu un drošu pārvietošanos un padara rehabilitācijas centra teritoriju pieejamu  arī  bērniem uz ratiņkrēsliem un bērniem ar kustību traucējumiem. Ar a/s „Latvijas valsts meži” atbalstu rehabilitācijas centra  „Dūjas”  teritorija ir ieguvusi  jaunas aprises un, pateicoties visu kopīgiem centieniem, vēl viens stūrītis Latvijā ir kļuvis sakoptāks un tīrāks.

Ar „Coca Cola” atbalstu šovasar „Dūjās” tika izveidots spēļu un rotaļu laukums. Tas atšķiras no citiem industriāliem būvējumiem ar to, ka ir izveidots tikai no koka –  dabai un cilvēkam draudzīga materiāla, savukārt idejas, kas jau ir īstenotas rotaļu laukumā, pieder pašiem bērniem. Tagad mazajiem  „Dūju” iemītniekiem ir pašiem savs spēļu un rotaļu laukums, kur izkustēties un ļaut vaļu fantāzijas lidojumam.

Par Mārtiņa Fondu:
Mārtiņa Fonds izveidots 1991. gadā un darbojas ar mērķi uzlabot leikēmijas (asins vēža) ārstēšanas iespējas Latvijā un palīdzēt ģimenēm, kurās bērni sirgst ar hematoloģiskām un onkoloģiskām saslimšanām, bērniem ar redzes, dzirdes un fiziskās attīstības traucējumiem.

Par rehabilitācijas centru „Dūjas”:
Psiholoģiskās rehabilitācijas centrs „ Dūjas”  izveidots 2010. gadā un ir vienīgais šāda veida rehabilitācijas centrs Baltijas valstīs. Centra rekonstrukcija un labiekārtošana veikta tikai par saziedotajiem līdzekļiem.

Par Sergeja Jēgera labdarības fondu:
Sergeja Jēgera labdarības fonds dibināts 2007. gadā ar mērķi palīdzēt bērniem, kuriem ir veselības problēmas  vai grūtības iekļauties sabiedrībā, kā arī talantīgajiem bērniem.

 

Lai prieku atnes "Dūjas"!

 

Starptautiskais tūroperators "GoAdventure " ar lielāko prieku informē Jūs, ka pirmo reizi šovasar Mārtiņa Fonda un Sergeja Jēgera labdarības fonda 10 laimīgi un talantīgi bērni dosies uz neaizmirstamu un pasakainu zemi – Turciju. Laimīgie tiks izvēlēti, izvērtējot vasaras nometnēs un radošajās darbnīcās radītos mākslas darbus. Tūroperators "GoAdventure" jau sen velējās realizēt bērnu sapņus, īstenojot tos dzīvē.

Jau otro gadu Mārtiņa Fonds un Sergeja Jēgera labdarības fonds rehabilitācijas centrā „Dūjas” Jēkabpils novada Kalna pagastā rīko veselības nometnes un radošās darbnīcas saviem fonda bērniem.  2010.gadā „Dūjās” uzlaboja veselību un atpūtās 130 bērni.

Par Mārtiņa Fondu : Izveidots 1991.gadā un darbojas ar mērķi uzlabot leikēmijas (asins vēža) ārstēšanas iespējas Latvijā un palīdzēt ģimenēm, kurās bērni sirgst ar hematoloģiskām un onkoloģiskām saslimšanām, bērniem ar redzes, dzirdes un fiziskās attīstības traucējumiem.

Par Sergeja Jēgera labdarības fondu: Dibināts 2007.gadā ar mērķi, lai palīdzētu bērniem, kuriem ir veselības problēmas  vai grūtības iekļauties sabiedrībā, kā arī talantīgajiem bērniem.

Par starptautisko tūroperatoru „GoAdventure Latvia”: Latvijā darbību uzsāka 2010.gada pavasarī. Tūroperators „GoAdventure” ir Krievijas – Turcijas holdinga dalībnieks. Kompānija ir viens no straujāk augošajiem tūrisma operatoriem Baltijā, kas piedāvā vairāk nekā 50 tūrisma galamērķus uz Āfriku, Tuvajiem Austrumiem, Āziju, Eiropu un citiem pasaules reģioniem. Pērn Baltijā „Go Adventure” apkalpoto klientu skaits sasniedza vairāk nekā 10 000 personu.

 

 

Sergeja Jēgera labdarības fonds Kontrtenora Sergeja Jēgera un uzņēmēja Māra Bensona dzīvē un darbībā allaž kā viena no būtiskajām izpausmes formām bijusi labdarība. Varbūt tieši tāpēc brīdī, kad mākslinieks un uzņēmējs satikās jau kā sadarbības partneri CD „Duende” projekta realizēšanā, radās ideja par Sergeja Jēgera Labdarības fonda izveidošanu. Fonds dibināts 2007. gada 10. augustā, tā valdes locekļi ir Sergejs Jēgers un Māris Bensons, fonda izpilddirektore ir Indra Vīlipsone.

Sergeja Jēgera Labdarības fonda darbības mērķis ir palīdzības sniegšana bērniem, kuriem ir veselības problēmas un vai ierobežotas spējas, kas rada grūtības iekļauties sabiedrībā. Sadarbībā ar interneta portālu ziedot.lv jau veikti pirmie ziedojumi – nauda novirzīta digitālā dzirdes aparāta iegādei Santai Viļumai. Veikts arī ziedojums Strazdumuižas internātvidusskolai - attīstības centram vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem, lai radītu iespēju iegādāties lasāmos aparātus, ko valsts skolai nefinansē, bet bez kuriem daudzi bērni nevar piedalīties mācību procesā. Jau šobrīd tiek plānota Sergeja Jēgera un Strazdumuižas internātvidusskolas muzicējošo bērnu kopīga koncertprogramma 2008. gada pavasarī. Fonds ziedojis līdzekļus arī Simonai Barkānei digitālā dzirdes aparāta iegādei, kā arī palīdzējis Raivo Grosam, lai puisēns ārstnieciskajā kursā Starptautiskajā rehabilitācijas klīnikā Truskavecā Ukrainā varētu ārstēt spinālo muskulāro atrofiju.

Kopīgi ar Mārtiņa Fondu jau vairākus gadus fonds rīko integratīvo skatuves mākslas festivālu bērniem ar īpašām vajadzībām, kurā piedalās vairāk kā 800 bērni no visiem Latvijas novadiem ar saviem radošajiem darbiem un priekšnesumiem.
2009.gadā Sergeja Jēgera Fonds un Mārtiņa Fonda bērni pārstāvēja Latviju Pēterburgā Starptautiskā radošās mākslas festivālā bērniem ar īpašam vajadzībām „Šag na vstreču”.
2010.gada jūlijā, augustā un oktobrī, bērnu vasaras un rudens brīvlaikā Sergeja Jēgera Fonds piedāvāja lielisku iespēju 54 talantīgiem bērniem no Jēkabpils novada daudzbērnu un trūcīgajām ģimenēm vasaras brīvlaikā piedalīties 3 radošajās nometnēs “Sergeja Jēgera radošās darbnīcas”. Radošās darbnīcas finansiāli atbalstīja Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Coca Cola reklāma

 

 

 

Labdarības fondu atbalsta:

 

Labdarības fonda rekvizīti ziedojumiem:

Sergeja Jēgera labdarības fonds
Reģistrācijas numurs: 40008117896
Juridiskā adrese: Baltā iela 9 - 3, Rīga, LV-1055
Banka: Swedbank
SWIFT kods: HABALV22
Konta nr.: LV54HABA0551017846560

 

 

 

 

 

 

© Sergejs Jēgers, 2007 / izstrāde DEEM SIA / dizains Mūsu darbnīca IK