Kontrtenors Sergejs Jēgers

Biogrāfija

Kalendārs

Repertuārs

Diskogrāfija

Labdarības fonds

Audio

Galerija

Aktualitātes

Kontakti

 

Ar stāvovācijām sveic Collegium Musicum Riga festivālā Francijā

Stāvovācijas un neskaitāmi komplimenti izskan pēc baroka orķestra Collegium Musicum Riga un kontrtenora Sergeja Jēgera koncertiem prestižajā Tulūzas Baha festivālā

Baroka orķestris Collegium Musicum Riga, kontrtenors Sergejs Jēgers un diriģents Māris Kupčs ar panākumiem atgriezušies no Tulūzas Baha festivāla Francijā, kas ik gadu pulcē atzīstamus baroka mūziķus. Festivāla ietvaros tika sniegti divi koncerti - 8. un 9. jūnijā, kuros atskaņoti gan Latvijas baroka skaņražu - J. V. Mēdera, J. Fišera darbi, gan J. F. Baha kantāte Amerikāniete, kā arī J. S. Baha ārija no 170. kantātes. Mūsu mākslinieki spēlējuši arī noslēguma koncertā kopā ar Tulūzas baroka orķestri, atskaņojot J. S. Baha 147. kantāti.

Mūziķus patiesi iepriecinājusi ārkārtīgi lielā klausītāju interese, jo daļa nav tikusi Karmelītu kapellā iekšā, jo tā bijusi pārpildīta. Savukārt, pēc koncerta klausītāji mūziķus ar stāvovācijām nav gribējuši laist prom. Pēc festivāla prezidentes teiktā: ”Sergejs Jēgers dzied tik debešķīģi, ka esmu pacēlusies sprīdi no zemes.” Vēlāk, atrodoties uz ielas pēc koncertiem, Sergejs Jēgers ticis atpazīts un bijis klausītāju ielenkts un uzrunāts, kļūstot par vietējo slavenību Francijas ceturtajā lielākajā pilsētā.

Pēc piedzīvotajiem saviļņojošajiem koncertiem ir saņemts ielūgums braukt uz festivālu arī turpmāk. Mūziķus iepriecina fakts, ka tieši Latvijas baroka mūzika Francijas klausītājiem ausīm šķitusi ļoti skaista.

Vairāk par festivālu: http://www.baroquetoulouse.com/passe-ton-bach-dabord/2013-4/les-artistes-2013/collegium-musicum-of-riga/

© Sergejs Jēgers, 2007 / izstrāde DEEM SIA / dizains Mūsu darbnīca IK